Fren Testi

Bismil Fren Testi

Araç alırken kontrol edilmesi gereken en önemli detaylarda bir tanesi de frenlerdir. Aracınızı kullanırken motorun hız kesmesini sağlayacağından dolayı son derece önemli bir işlevi bulunur. Firma olarak ekspertiz raporlarını hazırlarken aynı zamanda bu önemli verilere de yer veriyoruz. Yaptığımız profesyonel ölçümler sonucunda rapora aracın fren sistemi ile de alakalı olarak elde edilen ölçüm sonuçlarından veriler ekliyoruz. Yaptığımız işlemleri profesyonel ölçüm araçları ile yaptığımız için hata oranının da çok düşük olmasını sağlıyoruz.

Fren Testinde Nelere Bakıyoruz?

Fren testi konusunda ölçümü yapan cihazımız birbirinden önemli detaylara bakar.

Bunlar arasında:

  • Frenlerin kuvvet durumu,
  • Dengesi ve sapması,
  • Tekerlerin en üst seviyedeki fren tutma oranı,
  • Dengeler,
  • ABS kontrolleri,
  • Hidroliklerin ölçümü,
  • Disklerin seviyesi,
  • Ön ve arka frenlerin performans değerleri,
  • Pedalların durumu yer alır.

 

Yaptığımız bu ölçümler ile aracınızın veya satın almak istediğiniz aracın fren konusunda ne oranda sağlıklı olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyoruz. Uzman ve alanında deneyimli çalışanlarımız sayesinde kolaylıkla istediğiniz bilgileri veriyoruz.

bismil fren testi

Fren Testini Nasıl Yapıyoruz?

Frenlerin kontrol edilmesi için son derece önemli bir test olan bu test için bir cihaz kullanıyoruz. Verdiğimiz bu hizmet için hata payının en az ve başarı oranının en yüksek olmasını istiyoruz. Araçlar sabit bir şekilde duran disklerin üzerine yerleştiriliyor. Elemanlarımız tarafından sabit bir şekilde çalıştırılarak gereken kontroller için frenlerin kullanımına başvuruluyor. Bu şekilde deneyimi ve uzmanlığı sayesinde elemanlarımız cihazdaki bilgilerin yorumlanmasını sağlıyorlar. Ölçümlerin hem cihaz tarafından hem de elemanlarımız tarafından kontrolünü yapmış oluyoruz.

Neden Önemsiyoruz?

Verdiğimiz hizmetler arasında yer alan bu testin son derece önemli olduğunu bilerek hareket ediyoruz. Çünkü bu test alacağınız veya satacağınız aracın frenlerinin ne kadar sağlıklı olduğunu ortaya koyuyor. Testlerimiz ile lastikler, disk, balata veya olası sorunları tespit ediyoruz. Bu sayede kısa sürede aracın frenlerindeki olası tehlikeler de ortaya çıkmış oluyor.

Nasıl Yaptırabilirsiniz?

Uzman ve eğitimli elemanlarımız tarafından yapılan bu hizmet için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kısa süre içinde testleri tamamlıyor ve size rapor olarak sunuyoruz.